TERZİ

Adres
Etiler Özden Sokak Hisar Pasajı No:9/16 Beşiktaş / İSTANBUL
Müşteri Hizmetleri
0212 265 58 01
Çalışma Saatleri
Hafta içi : 8:00 - 20:00
Pazar günleri servisimiz vardır.

Terzi

Terzi,müşterilerine özel giysiler diken veya giysileri tadil eden kişidir. Terziler kumaşları, modelleri, dikiş tekniklerini çok iyi bilmelidirler. Terzilik için hem makine hem de elde dikmede ustalık gereklidir.

Bir terzi ustası; erkek giyiminde, kadın giyiminde ya da her ikisinde birden uzmanlaşabilir.

Terzilik; terzi dükkânları, perakende giysi mağazaları, giysi üreticileri gibi çok farklı yerlerde yapılabilen bir meslektir.

Üreticiler için giysi yapan terziler, tasarımlarında yeteneklerini gösterebilirlerse moda tasarımcılığına terfi edebilirler. Perakendede çalışan terzi, genellikle hazır giyim eşyalarında kişiye özel değişiklikler yaparken, kendi dükkânı olan terziler müşterileri için özel kumaşlar kullanarak ısmarlama giysiler de yaparlar.

Müşterisi ile model üzerinde konuşur ve müşterinin ölçüsünü alır, örneklere veya müşterinin isteğine göre kalıp çıkarır, kumaşı işaretler ve kalıba uygun olarak keser, giyim eşyasının parçalarını diker, gerekli yerlere tela yapıştırır ve teyeller, teyellenmiş elbiseyi müşteri veya manken üzerinde prova eder, değişiklik yapılacak kısmı işaretler, gerekli değişiklikleri yapar, el veya makine ile son dikişlerini yapar, düğme, kopça vb. malzemeleri diker, bitmiş giysilere ütü yapar, giysileri müşterinin isteğine göre değiştirir veya onarır, kullandığı araç ve gerecin basit bakım ve onarımını yapar.

Her zaman sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışan Gökçe Kuru Temizleme diğer hizmetleri yanında her türlü terzi ve tadilat işleri konusunda koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışmaktadır.

 

Hizmet Bölgeleri

AYAZAĞA, BAHÇEKÖY, BALTALİMANI, BÜYÜKDERE, ÇAYIRBAŞI, DARÜŞŞAFAKA, EMİRGAN, FATİH SULTAN MEHMET, FERAHEVLER, İSTİNYE, MASLAK, PINAR, POLİGON, PTT EVLERİ, REŞİTPAŞA, RUMELİHİSARI, SARIYER, TARABYA, ABBASAĞA, AKATLAR, ARNAVUTKÖY, BALMUMCU, BEBEK, CİHANNÜMA, DİKİLİTAŞ, ETİLER, GAYRETTEPE, KONAKLAR, KURUÇEŞME, KÜLTÜR, LEVAZIM, LEVENT, MECİDİYE, MURADİYE, NİSBETİYE, ORTAKÖY, SİNANPAŞA, TÜRKALİ, ULUS, VİŞNEZADE, YILDIZ, BEŞİKTAŞ, 5.LEVENT, VADİİSTANBUL, AKMERKEZ, SEYRANTEPE, ZORLUCENTER, ZİNCİRLİKUYU, MECİDİYEKÖY, 1453MASLAK

TALEP FORMU

  Talep formunuz başarıyla iletildi.

  Birşeyler ters gitti. Sayfayı yenileyerek tekrar deneyiniz.

  Ad Soyad*

  Adres *

  Telefon *

  Alış Tarihi

  Alış Zamanı

  Teslim Tarihi

  Teslim Zamanı

  Özel Talepler *